Microsoft'un Teknolojinin Kadın Liderleri Yarışması

Yazının başlığından da anlaşıldığı gibi bu yazıda Microsoft Türkiye'nin Teknolojinin Kadın Liderleri Yarışması'ndan bahsetmek istiyorum.

Microsoft Türkiye, teknoloji alanındaki başarılı kadınları ödüllendirmek için bu yarışmayı düzenliyor. Geçen sene bu yarışmada Geleceğin Teknoloji Yıldızı Adayı kategorisinin birincisi olmuştum. Harika bir deneyim olduğunu söyleyebilirim.

Başarı hikayenizi, PowerPoint veya Word kullanarak anlatmanızı bekliyorlar. Yarışma başvurunuzu .pptx (PowerPoint sunumu) veya .docx (Word belgesi) olarak göndermeniz gerekiyor.

Eğer final seçmelerine katılmaya hak kazanırsanız sizi Microsoft İstanbul Ofisi'ne davet ediyorlar ve burada jüri önünde başarı hikayeniz hakkında 5 dakikalık bir sunum yapmanızı istiyorlar ve sorular soruyorlar. Bu kısım gerçekten çok eğlenceli. Ben final seçmelerine katılmaya hak kazanmıştım fakat o tarihte İstanbul'da olamadığım için sunumumu Skype üzerinden yapmıştım.

İşin en heyecanlı kısmına geldik :) Kazanan isimler, yine Microsoft İstanbul Ofisi'nde gerçekleşen ödül töreninde açıklanıyor. Burada ismimi duymak bana tarif edilemez bir mutluluk yaşatmıştı.

Yarışma dokuz kategoriden oluşuyor. Eğer aşağıdaki kategorilerden birinde başarılı olduğunuza inanıyorsanız bence kesinlikle başvurmalısınız.

Yarışmanın son başvuru tarihi 21 Nisan 2017. Yarışma hakkında daha fazla bilgi ve başvuru için: (https://www.microsoft.com/turkiye/teknolojininkadinliderleri/default.aspx)

Yarışmanın kategorileri:

1.Geleceğin Teknoloji Yıldızı Adayı:

Ortaokul veya lise düzeyinde bilişim teknolojilerine gönül vermiş, bu konuda katıldığı programlarla, gösterdiği başarılarla fark yaratmış kız öğrenci.

2.Genç Teknoloji Yıldızı:

Bilişim teknolojileri alanında çalışmaları ile fark yaratan, bu alanda arkadaş gruplarıyla bilgi birikimini ve deneyimlerini paylaşan, çevresinde değer yaratan kız üniversite öğrencisi.

3.Bilişimde Fark Yaratan Kadın Lider:

Bilişim sektörüne hizmet veren, tedarik zincirinde katma değer yaratan, başarılı projelere liderlik etmiş kadın yönetici

4.Yılın Başarılı Kadın Girişimcisi (Start-Up):

Bilişim teknolojilerini kullanarak iş dünyasında fark yaratan, AR-GE ve inovasyon kültürünün gelişmesini destekleyen, yenilikçi, cesur ve büyüme odaklı girişimci kadın lider.

5.Yılın Başarılı Kadın Yazılım Geliştiricisi:

Yazılım teknolojileri alanında uzman, uygulama pazarını takip eden, en yeni teknolojilerle başarılı projelere imza atmış başarılı kadın yazılımcı.

6.Yılın Başarılı Kadın CIO'su:

Stratejik yönetimden, operasyonel sürece kadar iş süreçlerinde teknolojiyi en iyi kullanan, bulut bilişimden mobile kadar farklı alanlarda firmasının iş süreçlerini değiştiren, çalıştığı şirketin teknolojiyle büyümesine öncülük eden kadın lider.

7.Engelleri Aşan Kadın:

Fiziksel engellere rağmen, teknolojinin gücü ile çevresinde fark yaratan ve örnek olan başarılı kadın lider.

8.Yılın Başarılı Kadın Eğitimcisi:

Türkiye'nin bilişim alanında tüketenden üreten bir topluma dönüşmesi için eğitim ve öğretim alanında önemli katkılarda bulunmuş, genç nesillerin ve kalifiye insan gücünün yetişmesine önayak olmuş, katkılarıyla toplumumuzda iz bırakan başarılı kadın öğretim görevlisi.

9.Bulut Bilişimle Fark Yaratan Kadın Lider:

Bulut çözümleriyle bilişim alanında fark yaratan, başarılı projelere liderlik etmiş kadın yönetici.

Başarılar dilerim.